Magazyn Vege Viva! nr 03/2018(112) oraz Vmag 03/2018(18)

Magazyn Vege Viva! nr 03/2018(112) oraz Vmag 03/2018(18)

Marzec to miesiąc wielu niespodzianek. Zacznę od tej gorszej niespodzianki, którą zafundowała nam pogoda – faktycznie „w marcu jak w garncu”…

Z drugiej strony, bardzo pozytywnie, zaskakują mnie wegańskie czasopisma. V mag, który z radością wspieram już w przeddzień Dnia Kobiet pojawił się w mojej skrzynce email. Jak dotąd czasopismo ukazywało się w drugiej połowie miesiąca. To dość późno, ale od teraz V mag będzie u nas, Czytelników, zdecydowanie wcześniej, tak jak ostatni, marcowy numer (link tutaj).

W tym numerze znajdziecie wiele artykułów nt. świąt Wielkiej Nocy – co przygotować na stół, a także jak go udekorować. Bardzo pomocny wydaje się być artykuł nt. dostępnych wegańskich produktów, które w świątecznym koszyczku zastąpią Wam mięsne wyroby. Sama z chęcią sięgnę po nie i wypróbuję kilka propozycji. Vmagazyn zachęca nas także do wzięcia udziału w Wegańskim Wyzwaniu – Piękno z Roślin. To wyzwanie skierowane jest do każdego, zainteresowanego roślinną pielęgnacją i dbałością o siebie. Moim zdaniem marzec to idealny czas na takie wyzwanie – w końcu nadszedł czas na pobudzenie ciała po zimowym śnie przed nadchodzącą wiosną!

Do wyzwania można dołączyć w każdej chwili. Dzięki temu będziecie na bieżąco z cennymi poradami, jakie są udostępniane w trakcie wyzwania. Porady te obejmują nie tylko tematy związane z kosmetyką, ale również z dietetyką, wizażem itp. Co niedziele organizowane są dodatkowo live – czyli rozmowy na żywo ze specjalistami z różnych dziedzin – sama miałam przyjemność poprowadzić jeden taki live nt. diety wegańskiej. W poniedziałki natomiast organizowane są konkursy z wspaniałymi, wegańskimi kosmetykami do wygrania. Mam nadzieję, że zachęciłam Was do podjęcia wyzwania! (wejdź tutaj)

Przesyłka z magazynem VegeViva również była dla mnie zaskoczeniem. Sam fakt otrzymania przesyłki nie był niespodzianką. Zaskoczyła mnie natomiast objętość najnowszego numeru – swoją grubością przypominał podwójne wydanie! Wrażenie nie było złudne, ale wydanie wcale nie jest dwumiesięczne!

Marcowy numer magazynu jest wypełniony po brzegi licznymi artykułami. Mam wrażenie, że z numeru na numer tych artykułów jest coraz więcej!

Tym razem bardzo wiele tu przepisów, ale nie tylko świątecznych (w końcu marzec to nie tylko święta), ale także receptury na słodkie potrawy, orientalne, nawet smażone, a zarazem bardzo proste!

Kilka artykułów z zakresu dietetyki i medycyny – wiedza bardzo potrzebna i ważna, podana w prosty i przystępny sposób nt. wege ciąży, chorób tarczycy, oraz wapniu, który może przysparzać trudności na diecie wegańskiej.

Zachwycona jestem bardzo wywiadami – z Anną Wyszkoni i Tobiasem Leenaert. Wywiady długie, dociekliwe, konkretne – dl nich samych kupiłabym to wydanie!

Oczywiście dużo znajdziecie też tematów o zwierzątkach w końcu są podstawowym tematem co miesiąc, a także poruszony został problem wyławiania pereł – to też wykorzystywanie zwierząt!

Cieszę się, że wegańskie czasopisma w Polsce są na tak wysokim poziomie i ciągle pracują nad swoim rozwojem. Trzymam za nich kciuki, a Was zachęcam do czytania i wspierania!

 

Kajka

Udostępnij


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz