„SMART VEGAN” Aśka Rzeźnik

„SMART VEGAN” Aśka Rzeźnik

Weganizm w Polsce panoszy się coraz bardziej. Zamienników czy wegańskich produktów już nie trzeba szukać w specjalnych sklepach – one są już wszędzie, nawet w największych, popularnych marketach. Obecnie bycie weganinem jest bardzo proste.

Sama na zieloną stronę mocy przeszłam kilka lat temu. Już minęło trochę czasu odkąd nie jem mięsa i nabiału. Nie oznacza to, że jestem znawcą tematu czy vege freak’iem. Wciąż uczę się czegoś nowego, poznaję nowe smaki, bilansuję roślinne posiłki. Ciągle szukam, by doskonalić się w temacie, dlatego każda nowinka w stylu wege jest dla mnie odkryciem i ciekawostką.

Jedną z takich nowinek ostatniego czasu, mocno wyczekiwana w wegańskim światku, jest książka Aśki „Mortycji” Rzeźnik – „SMART VEGAN Wykorzystaj swój spryt w kuchni roślinnej”.

Osoba ta, drobniutka ciałem, ale wielka umysłem! Dziewczyna jest to pomysłowa i kreatywna. Prowadzi bloga, kilka profili społecznościowych, teraz napisała książkę – oczywiście wszystko w tematyce diety roślinnej. Mortycja stara się poprzez swoje działania udowodnić, że obecnie weganizm jest prosty, więc warto go spróbować!

Książkę zdobyłam dzięki zawziętej walce w ciekawych wyzwaniach. Było to fajny pomysł ze strony autorki, a dla mnie – mega zabawa, ale i rywalizacja – jednak zależało mi bardzo, by zdobyć tę książkę!

I udało się – książka jest moja <3

To książkowe i wydawnicze cudo zachwyca zdjęciami, szatą graficzną, pomysłem. Zaskakuje prostymi poradami i przepisami. Nie ma w niej niczego przekombinowanego. Myślę, że autorka właśnie to miała na myśli – by ukazać jak bardzo ‚simply‚ jest modne obecnie vege.

Początek książki to część poradnikowa. Jak przejść na weganizm, jak zrobić pierwsze zakupy, w co się zaopatrzyć, co i jak pozamieniać, by nie tęsknić za starymi smakami itd. Może, jako osoba już będąca w temacie, odświeżyłam informacje (warto odświeżać mózgownice starym wyjadaczom :D), ale jako osoba zastanawiająca się nad weganizmem lub zaczynająca przygodę z wege znajdziesz tam wszystko, czego będziesz potrzebować – jest tam ogromna skarbnica wiedzy!

Co najbardziej spodobało się mnie (i mocno zaskoczyło) to część poradnika, traktująca problem marnowania żywności i porad, jak tego nie robić. Z tej części na pewno będę często korzystać!

W dalszej części znajdują się przepisy, które muszę wypróbować. WSZYSTKIE! Znajdziemy tam propozycje nie tylko na konkretne dania, ale przede wszystkim są tam dania popularne w zwykłej kuchni, zamienione na wegańskie wersje!

Zwieńczeniem książki jest pięciodniowy jadłospis, zbilansowany przez dietetyka. Także po przeczytaniu książki nie zostajesz sam – dostajesz gotowca na pierwsze 5 dni swojej drogi na nowej diecie. Diecie, która ma być Twoim stylem jedzenia, stylem życia, a nie tylko kwestią odchudzania.

Dieta roślinna zdobywa świat i wychodzi na salony. Wraz ze wzrostem zainteresowania, rośnie popyt na produkty wegańskie, ale również na inne produkty, jak np. poradniki w stylu „SMART VEGAN”. Ta książka odczarowuje weganizm jako coś egzotycznego, za to pokazuje jej swojskość. Za to dziękujemy Mortycji!!!

 

Kajka

Udostępnij


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz