„Zrobione jest lepsze od doskonałego” Pani Swojego Czasu

„Zrobione jest lepsze od doskonałego” Pani Swojego Czasu

Prostota i zarazem odkrywczość tego zdania była dla mnie porażająca. Takie stwierdzenia u Oli Budzyńskiej z bloga Pani Swojego Czasu tego typu stwierdzenia są normalne 😀

Popatrzmy sobie na to zdanie i pomyślmy. Ile już razy w swoim życiu chcieliśmy coś zrobić. Zaczynaliśmy wszystko od pięknych planów, wyznaczania celów, zarysowania drogi i działań osiągania. Po przejściu tego etapu zaczynaliśmy w skrytości ducha podejmować działanie, ale wciąż wstydziliśmy się tego, co robimy. Pomimo pewności, że to, co robimy, jest fajne, bo nasze, boimy się krytyki, tego co inni, a zwłaszcza Ci najbliżsi, powiedzą. I tak sobie sami dłubiemy, rzepke skrobiemy – niby dla innych, by działo pokazać światu, ale wciąż jednak dla siebie.

Gorzej, bo ten czas się przedłuża. Cel osiągnięty, koniec działań coraz bliżej, jednak nam ciągle czegoś brakuje. Musimy dopieszczać, musimy wciąż coś dodawać, uzdabniać, bo wydaje nam się, że to wciąż nie jest takie jak ma być.

I ja Ci tu teraz powiem  – Guzik prawda! To masz na tą chwilę – już jest fantastyczne, bo jest Twoje!

Nie wstydź się tego, pokaż się światu i innym. Daj się poznać i daj innym kawałek siebie, którym tak bardzo chcesz się pochwalić. Skoro podjąłeś działanie, nie bałeś się zacząć – nie bój się tego, co ma nastąpić dalej i daj sobie szanse.

To, że teraz coś wygląda tak, albo zaplanowałeś sobie śmak, nie musi oznaczać, że będzie takie na zawsze. Zmiany dotyczą wszystkiego i wszystko możesz zmienić w każdej chwili.

Trzeba ruszyć, nawet jeżeli Twoim zdaniem dzieło jest niedoskonałe. Może właśnie ta niedoskonałość będzie największym Twoim atutem? Kto wie 😀

Nie możesz trwać w ciągłym procesie doskonalenia.

Zrób, co masz zrobić, następnie pokaż to co masz. Takie jakie jest. Bo takie jest dobre i możesz być z tego dumna. Co będzie dalej – zobaczysz sama.

Nie chodzi tu o „bylejakość”, ale o wyjście ze strefy ciągłego doskonalenia.

Po prostu – zrób!

Kajka

Udostępnij


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz